PSÍ STRÁNKY FALCO  
... unikátní metoda přirozené komunikace se psy!      

 

„Moje knihy“

 

Na této stránce máte možnost objednat si moje vydané knihy - stačí vyplnit a zkopírovat příslušný objednávkový formulář a zaslat jej mailem na uvedenou emailovou adresu.

Poznámka: publikace jsou díky průběžným dotiskům stále dostupné.

 

PŘIROZENÁ KOMUNIKACE A ŽIVOT SE PSY

Autor: Viktor Dostál

"... vychovávejte psa jako pes, ne jako člověk. A všechny jeho reakce opět posuzujte psíma očima, protože pes vnímá a vyhodnocuje svoje okolí a prožité situace jinak než člověk - protože je pes. Základem je SMEČKA, smečkové zákonitosti - hierarchie, ochrana mláďat, která se jako mláďata chovají a výstražné signály (zavrčení, stisknutí, kousnutí) vůči všem, kteří zákony smečky nedodržují. Není to o tom, že by psi určovali náš život. Ale chováme psovité šelmy, jakkoli domestikované, tak stále šelmy - a pokud je budeme vychovávat v jejich prostředí a jejich jazykem, bude to dobré. Pokud si je budeme neustále po člověčím snažit podřizovat, řežeme větev sami pod sebou. My nejsme vládci psů - to pouze oni jsou ochotni žít po našem boku. Nevnucují se nám a jsou schopni přežít i bez nás. Mohou žít S NÁMI nebo VEDLE NÁS. Můžeme tvořit jednu smečku nebo žít oddělené životy. Záleží na každém člověku, co si vybere - psi v tom mají jasno."

Tato knížka o přirozené komunikaci a životě se psy přicházela na svět delší dobu a v několika fázích. Když mi koncem roku 2003 začaly přicházet první mailové a dokonce i telefonické dotazy na téma "kniha o psech", bral jsem celou tuto záležitost jako čirou science fiction - nikdy jsem neměl spisovatelské ambice a představa o tom, že bych napsal ucelenou knihu, mi přišla tehdy velmi vzdálená. Časem však začaly tyto podněty sílit i z mého bezprostředního okolí, celou věc jsem si důkladně probral v hlavě - a počátkem léta roku 2004 jsem se pustil do psaní.
Tak začala první fáze - vznikala celková koncepce knihy a jednotlivé kapitoly, po víkendech i všedních večerech, vedle mé práce s pejsky a dalších aktivitách, které mne živí. Po této fázi, která trvala několik měsíců, přišla fáze druhá, kdy jsem celou knihu textově poskládal a začal doplňovat fotografický materiál. A pak konečně dospěl celý projekt do fáze závěrečné, kdy jsem připravil a vygeneroval cílový formát celé knihy včetně kompletní grafické úpravy tak, aby ji tiskárna již pouze vytiskla a svázala.

Taková je stručná geneze vzniku této knížky. Nikdy bych ji nepsal, kdybych po letech zkušeností s lidmi a jejich problémy i přístupem k pejskům všeobecně neměl pocit, že jim má co říci a dát. Snažil jsem se ji napsat tak, aby v ní každý, kdo si ji bude chtít přečíst, našel něco pro sebe. Ať se to týká kapitol zabývajících se výběrem plemene, výchovou štěněte i dospělého psa, výcvikem, budováním přirozené autority, smečky a jejího fungování - a samozřejmě stěžejní části celé knihy, tedy přirozené psí komunikace a všech věcí souvisejících tak, jak o nich na základě svých praktických zkušeností a chápání psího světa píši na těchto PSÍCH STRÁNKÁCH. Součástí této třísetstránkové knížky je i Poradna roku 2004, protože jsem přesvědčen o tom, že neexistuje lepší studijní materiál než řešení praktických problémů.

Svoji knihu o přirozené komunikaci a životě se psy jsem vydal na vlastní náklady a jsem současně i jejím nakladatelem, je necenzurovaná a přesně taková, jakou jsem ji chtěl mít. A přeji jí do života jen jediné - aby se líbila i svým čtenářům:)

 

 10 let (2004 - 2014) 

Dnes se píše datum 7.12.2014 a je to přesně 10 let - deset let od chvíle, kdy v první den oficiálního prodeje odešel ke svému prvnímu čtenáři první exemplář mé knihy Přirozená komunikace a život se psy... 

Deset let je poměrně dlouhá doba, během níž odešli z mého života dva moji pejsci, kteří mi při psaní textu tak často leželi u nohou - a během níž třetí pejsek do mého života vstoupil. Pro knihu jako zdroj informací je deset let doba ještě mnohem delší. A pokud se kniha i po deseti letech od svého vydání stále prodává, je to pro jejího autora vždy velmi potěšující a jednoznačně pozitivní fakt. Aktuálně trvající zájem o ni ze strany majitelů psů vypovídá o tom, že informace v ní uvedené ani dnes neztratily nic ze své aktuálnosti a platnosti.

Kniha Přirozená komunikace a život se psy se prodává nepřetržitě celých deset let a po celou dobu si drží svoji exkluzivitu - jak propagační (je distribuována výhradně prostřednictvím PSÍCH STRÁNEK FALCO), tak cenovou (její cena se od začátku prodeje nezměnila). Stále je o ni zájem a stále na ni dostávám kladné ohlasy - co víc si lze v podobném případě přát?

Když jsem do tohoto projektu před deseti lety šel, šel jsem zároveň do velkého rizika - investoval jsem svoje úspory do předem nejasného výsledku. Nešel jsem cestou prodeje přes zavedená vydavatelství s jejich sítí knihkupectví a prodejních kanálů, šel jsem svojí vlastní cestou s rizikem finančním a na druhé straně výhodou absolutní svobody. Nikdy by mě nenapadlo, že budu moci po deseti letech od tohoto rozhodnutí napsat tyto řádky, že budu po celou dobu od svých čtenářů slyšet a číst tolik krásných slov a ocenění. A nebudu zastírat, jak moc mě tato skutečnost těší.

Pokud bych měl svoji první knihu napsat znovu, nezměnil bych v ní ani písmeno. Stále si stojím za všemi principy, které v ní popisuji, za skutečným psím světem, který jejím prostřednictvím čtenářům představuji.

Jsem rád za každého člověka, který si ji přečetl a změnil k lepšímu svůj pohled na pejsky - a stejně tak za každého, koho tento proces teprve čeká...

 

ZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA (pouze e-mailem na adresu: kniha@psiskolafalco.cz)

Název knihy: Přirozená komunikace a život se psy
Autor: Viktor Dostál
Počet stran: 302 (8-str. barevná  vložka)
Vydáno vlastním autorovým nákladem.
Cena za výtisk:
340,- Kč plus poštovné a balné 170,- Kč za 1ks / 190,- Kč za 2ks (odvislé od aktuálního ceníku služeb České pošty, s.p.)
Výhradní způsob doručení: dobírka Česká pošta, s.p. (s následným vyplacením doběrečného bezhotovostně bankovním převodem)
 

Závazně objednávám na dobírku knihu "Přirozená komunikace a život se psy"
 

na jméno
                                                                   

a adresu
                                                                                                                       

v počtu
                  
 ks.

Mám zájem též o hudební CD "Back to Roots" za cenu 150,- Kč (bude přiloženo ke knize):             
(napište ANO, pokud chcete CD přidat do zásilky)

Mám zájem též o hudební CD/DVD "Ride A Tiger" za cenu 250,- Kč (bude přiloženo ke knize):             
(napište ANO, pokud chcete CD/DVD přidat do zásilky)

 

Objednatel:                                                                                
Datum:                                                                

Ochrana osobních údajů: Objednatel souhlasí se zpracováním výše uvedených osobních údajů (jméno, příjmení, adresa, mail) na dobu neurčitou.
Tyto údaje nebudou s výjimkou České pošty, s.p. poskytnuty žádné třetí straně.

--- celý text v rámečku prosím zkopírujte (Ctrl-C/Ctrl-V) do objednávacího e-mailu a doplňte patřičné údaje ---

 

 

O PSECH A LIDECH

Autor: Viktor Dostál

Uplynulo skoro přesně 5 let od vydání mé první knihy, která mnoha lidem otevřela zcela jiný pohled do psího světa. Velice mne potěšily kladné ohlasy, se kterými byla a je kniha přijímána a velice mne těší, že je o ni mezi pejskařskou veřejností od samého začátku velký zájem. Znamená to potěšitelnou věc - moje filozofie práce s pejsky lidi oslovila a velké části z nich je blízká.
     Moje druhá kniha se jmenuje "O psech a lidech". Její název ji naprosto vystihuje - naleznete v ní kapitoly týkající se pejsků a přirozené komunikace, ale také kapitoly týkající se lidí. Je o dvou "smečkách": psí, přirozené a nezkažené - a lidské, která je její pravým protipólem. Velmi často, jak sami uvidíte, se obě společenství prolínají, úzce spolu komunikují, ale také se od sebe na hony vzdalují.
     Proto jsem se po letech pozorování některých jevů v "pejskařském světě" rozhodl určité z nich vytáhnout na světlo a pojmenovat je jejich pravými jmény - tak, jak pojmenovávám všechno, co se lidí a pejsků týká. Nechat dále mlčky páchat zlo na psech znamená s tímto zlem souhlasit - a to dělat nehodlám, na to si příliš vážím pejsků i sám sebe.

Uplynulo skoro přesně 5 let od vydání mé první knihy "Přirozená komunikace a život se psy" - knihy, která mnoha lidem otevřela zcela jiný pohled do psího světa. Velice mne potěšily kladné ohlasy, se kterými byla a je kniha přijímána a velice mne těší, že je o ni mezi pejskařskou veřejností od samého začátku velký zájem. Znamená to potěšitelnou věc - moje filozofie práce s pejsky lidi oslovila a velké části z nich je blízká.

Tato kniha se jmenuje "O psech a lidech". Její název ji přesně vystihuje - naleznete v ní kapitoly týkající se pejsků a jejich problémů, ale také kapitoly týkající se lidí. Je o dvou "smečkách": psí, přirozené a nezkažené - a lidské, která je její pravým protipólem. Velmi často, jak sami uvidíte, se obě společenství prolínají, úzce spolu komunikují, ale také se od sebe na hony vzdalují. Je o psech a lidech, o mém vidění okolního světa, o zúčtování s tím, co ve mně dlouhou dobu narůstalo. Pro některé svoje čtenáře bude překvapivá, šokující, pro jiné bude potvrzením jejich vlastních vnitřních pocitů, které v sobě ale mnozí lidé drží, protože je ovládá určitý osobní strach. Já se nebojím. Proto jsem se po letech pozorování některých jevů v "pejskařském světě" rozhodl určité z nich vytáhnout na světlo a pojmenovat je jejich pravými jmény - tak, jak pojmenovávám všechno, co se lidí a pejsků týká. Nechat dále páchat zlo na psech znamená s tímto zlem souhlasit - a to dělat nehodlám, na to si příliš vážím pejsků i sám sebe.

Pro ty, kteří četli moji první knihu nebo sledují moje internetové PSÍ STRÁNKY FALCO, pro ty, kteří moji práci poznali z praktické stránky, bude tato kniha představovat další level - vyšší úroveň principů přirozené psí komunikace a mojí metody (c) AlfaKontakt. Pokud ji budete skutečně pozorně číst (a věřte, že jsem ji sestavil tak, abych vám v tomto ohledu co nejvíce pomohl), pak se vám otevřou nové obzory, psí svět ve vás samotných se rozšíří o další dimenze. Přirozená komunikace se psy je totiž skutečná filozofie, ne souhrn pouček. Jako k filozofii, která vede k jasnému cíli, je také nutné k ní přistupovat, pak se tato cesta značně urychlí.

Vzhledem k tomu, že každé písmeno této knihy jsem napsal sám, sám sestavil její výslednou grafickou podobu a opět ji vydal nezávisle a na vlastní náklady, je opět přesně taková, jakou jsem ji chtěl mít. Už samotná obálka knihy vás má vyprovokovat k zamyšlení - je v ní ukryto poselství vám i vašim pejskům. Věřím, že mnozí z vás je úspěšně rozkódují.

A stejně jako jsem to udělal u své první knihy, i této přeji do života úspěch a oblibu u svých čtenářů...:)

 

 10 let (2009 - 2019) 

Za těch deset let už se moje druhá knížka podívala různě po světě, ale tohle je přece jen trochu unikát - s mojí klientkou z nedávné doby a její krásnou fenkou alaskána odcestovala až za polární kruh, do dalekého Laponska...;)

Tahle úžasná fotka mi přišla s následujícím komentářem, který mě úplně dostal:

„A nebudete tomu verit - i kdyz vlastne asi jo - k ty knizce si sama takhle lehla. Pak jsem ji jen trosku natocila :)“

 

ZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA (pouze e-mailem na adresu: kniha@psiskolafalco.cz)

Název knihy: O psech a lidech
Autor: Viktor Dostál
Počet stran: 256 (16-str. barevná vložka)
Vydáno vlastním autorovým nákladem.
Cena za výtisk: 330,- Kč plus poštovné a balné 170,- Kč za 1ks / 190,- Kč za 2ks (odvislé od aktuálního ceníku služeb České pošty, s.p.)
Výhradní způsob doručení: dobírka Česká pošta, s.p. (s následným vyplacením doběrečného bezhotovostně bankovním převodem)
 

Závazně objednávám na dobírku knihu "O psech a lidech"


na jméno
                                                                                                

a adresu
                                                                                                                       

v počtu
                  
 ks.

Mám zájem též o hudební CD "Back to Roots" za cenu 150,- Kč (bude přiloženo ke knize):             
(napište ANO, pokud chcete CD přidat do zásilky)

Mám zájem též o hudební CD/DVD "Ride A Tiger" za cenu 250,- Kč (bude přiloženo ke knize):             
(napište ANO, pokud chcete CD/DVD přidat do zásilky)

 

Objednatel:                                                                                
Datum:                                                                

Ochrana osobních údajů: Objednatel souhlasí se zpracováním výše uvedených osobních údajů (jméno, příjmení, adresa, mail) na dobu neurčitou.
Tyto údaje nebudou s výjimkou České pošty, s.p. poskytnuty žádné třetí straně.

--- celý text v rámečku prosím zkopírujte (Ctrl-C/Ctrl-V) do objednávacího e-mailu a doplňte patřičné údaje ---

 

Zpět na hlavní stránku

 


Copyright © 2000-2024 Viktor Dostál - Psí škola FALCO
All Rights Reserved/Všechna práva vyhrazena.
WWW stránky založeny 20.10.2000