PSÍ STRÁNKY FALCO  
... unikátní metoda přirozené komunikace se psy!      

 

„FALCO DOG RESCUE“

 

FALCO DOG RESCUE - unikátní BEZPLATNÝ systém pro sdílené nahlášení pohřešovaných nebo nalezených neznámých psů, nabídku pejska k adopci, nahlášení výskytu otrávené návnady, urgentní požadavek na kojnou fenu nebo psího dárce krve... aplikace s důrazem na rychlost přenosu nových událostí a informací... aplikace s důrazem na bezpečnost a soukromí...

Dostáváte do svých rukou velmi mocný nástroj, který je unikátní z hlediska potenciálního pokrytí cílové skupiny, disponuje intuitivním rozhraním, rychlosti sdílení událostí a přesnosti identifikace... dávám jej bezplatně k dispozici jako další formu mé pomoci pejskům. Vyžaduje jediné - zapojení všech uživatelů, kteří tuto aplikaci budou mít nainstalovanou pasivně a mohou pak pomoci jiným nebo ji využijí aktivně v případě, kdy budou sami potřebovat pomoc...

 

 

FALCO DOG RESCUE - 2. generace
verze 4.2


(pozor - odkaz je nutné otevřít v mobilním telefonu a je potřeba dočasně povolit instalaci z alternativních zdrojů!)
Provozní nastavení: pro maximální spolehlivost a rychlost příjmu nových událostí v novějších verzích OS Android
VYJMĚTE APLIKACI Z REŽIMU ŠETŘENÍ BATERIE (NA NĚKTERÝCH TELEFONECH BUDE ZAPOTŘEBÍ POVOLIT I AUTOMATICKÉ SPUŠTĚNÍ A ZASÍLÁNÍ NOTIFIKACÍ)!, podle vlastních preferencí si upravte v systémovém nastavení aplikační notifikace

 

* online sdílení a další typy událostí, nový moderní vzhled
* distribuce událostí mezi uživateli aplikace optimalizovaná na rychlost a spolehlivost (průměrný čas doručení do 2 hod.)
* důraz na soukromí zadavatele události, telefonní číslo jako jediná a nejrychlejší forma kontaktu je na kartě skryté
* PES K ADOPCI, HLEDANÝ PES, NEZNÁMÝ PES, VÝSKYT OTRÁVENÉ NÁVNADY, URGENTNÍ POTŘEBA KOJNÉ FENY NEBO PSÍHO DÁRCE KRVE...
* systém „rychlého varování/volání o pomoc“ je postaven na komunitním základě - čím více lidí jej bude používat, tím větší je jeho dosah a úspěšnost (první generaci aplikace má v současné době nainstalováno již přes 2000 uživatelů)

 

Úvod

První verzi aplikace pro smartphony na platformě Android jsem vydal někde v roce 2014, protože jsem považoval za potřebné vymyslet systém, který bude mít velký dosah, bude jednoduchý a bude obsahovat identifikační údaje, které jsou skutečně důležité. Původně jsem jej zamýšlel pouze pro agendu pohřešovaných a nalezených neznámýčh psů, později jsem do něj přidal (dodnes unikátní) možnost nahlásit lokalitu s výskytem otrávené návnady a pár dalších agend.

Od verze 3 (respektive 2. generace) aplikace pak obsahuje především zbrusu novou „vychytávku“, tedy online sdílení nových událostí, zbrusu nový vzhled a nové typy událostí.

Princip systému FALCO DOG RESCUE je jednoduchý a maximálně efektivní - při procházce například narazíte na pejska, který je evidentně bez pánečka, tedy někomu utekl nebo se ztratil. Pokud vám jeho osud není lhostejný, budete se snažit zjistit, zda náhodou nejde o psa, po kterém jeho majitel již třeba nějakou dobu pátrá, Ale než dojdete domů a sednete před počítač, abyste našli nějakou informaci na internetu, vytratí se vám z paměti přesná podoba pejska i jeho základní poznávací znaky (obojek, charakteristické zbarvení, zvláštní znamení atd.) S mobilním přístupem jste však někde úplně jinde - prostě vytáhnete svůj smartphone a hned vidíte, zda v dané lokalitě někdo postrádá svého psího kamaráda nebo zda je to třeba pejsek i z větší dálky, kterého by tu nikdo nehledal. Máte před sebou všechny důležité informace (včetně základních vzorců chování!), které v danou chvíli potřebujete znát. Stejně tak i vy sami můžete nahlásit do systému ztraceného pejska a následně tak zásadním způsobem pomoci k jeho identifikaci a nalezení. Databáze hledaných/neznámých psů v projektu FALCO DOG RESCUE je jedinečná i tím, že popis každého pejska zahrnuje nejen jeho exteriérovou podobu, ale také konkrétní charakteristiku některých jeho základních vzorců chování (např. kontakt vůči člověku nebo jiným psům), což jsou v okamžiku snahy o navázání komunikace s ním velmi důležité informace, podle kterých je pak možné postupovat dál.

Kromě již jmenovaných kategorií událostí (hledaný/neznámý pes) je dále možné zadat pejska k adopci, zadat lokalitu výskytu otrávené návnady a zadat urgentní požadavek na kojnou fenu nebo psího dárce krve.

Od verze 3, tedy 2. generace mobilní aplikace, je implementováno již výše zmíněné sdílení událostí - zadavatel mi mailem pošle popis události (podrobnější informace viz oddíl „Jednotlivé druhy událostí“), který zpracuji a vložím do systému. Od tohoto okamžiku je k dispozici všem dalším uživatelům s nainstalovanou aplikací FALCO DOG RESCUE a do cca 1-2 hodin se jim na smartphonu zobrazí notifikace o nové události, kterou následně přímo v této aplikaci najdou...

Jednoduché a pokud je aplikace u jejího uživatele korektně nainstalována a nastavena, také velmi rychlé a spolehlivé.

Systém FALCO DOG RESCUE vždy byl, je a zůstane BEZPLATNÝ, na rozdíl od jiných nebudu vydělávat na neštěstí lidí ani psů. Mobilní aplikaci a celý projekt vnímám jako pomoc všem pejskům a jejich majitelům - což mimochodem obsahuje i moji práci se zpracováním každé identifikační karty a dalším vývojem aplikace, čemuž samozřejmě věnuji velmi rád svůj čas a energii, pokud projekt FALCO DOG RESCUE budou lidé aktivně využívat.

(Můj článek podrobněji popisující genezi a účel projektu FALCO DOG RESCUE naleznete na tomto odkazu.)

 

Pár ilustračních screenshotů

... mobilní aplikace pro OS  Android

 

Od verze 4.1 je implemenován tzv. „noční/tmavý režim“ (podporováno od Android 9), kdy se prostředí aplikace přepne do tmavých tlumených barev:

 

Technické požadavky a kompatibilita

Aplikace běží na smartphonech poháněných systémem Android a v současné verzi je plně kompatibilní s jeho nejnovějšími verzemi.

Připojení k internetu je samozřejmě nutností, čím stabilnější a rychlejší, tím lépe!

Aplikace je napsána tak, aby byla maximálně svižná, efektivní a s vysoce intuitivním ovládáním dle běžných standardů (dotykový displej/tlačítka). Běží na starších i nejnovějších verzích operačního systému Android, nezatěžuje baterii, není náročná na systémové prostředky ani objem dat a je nezávislá na rozlišení displeje. Lze ji bez problémů provozovat i na levných modelech smartphonů (prakticky ověřeno například na Huawei Y5/2018 „za korunu“).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Aby vám to vše správně a spolehlivě fungovalo, je zapotřebí aplikaci vyjmout ze systémového šetření baterie! V opačném případě systém Android ukončuje příslušnou aplikaci/službu na pozadí a ta tak není schopna zpracovávat systémové procesy.

Také je zapotřebí povolit zasílání oznámení!

 

Základní popis a ovládání

Aplikace je dostatečně intuitivní a plně odpovídá standardům ovládání platformy Android. Je založena na systému karet (událostí), které po rozkliknutí zobrazí k dané události podrobné údaje.

Další funkce a pomocné texty najdete v menu, které otevřete klepnutím na tři tečky v pravém horním rohu.

 

 

Jednotlivé druhy událostí

Událost NALEZENÝ PES označuje psího jedince, který již byl někdy v minulosti nahlášen jako hledaný (a následně se našel) a existuje u něj tedy zvýšená pravděpodobnost dalšího útěku.

 

Aktualizace

Nové verze aplikace budou vždy ohlášeny na PSÍCH STRÁNKÁCH FALCO, navíc vás o nich bude informovat sama aplikace při spuštění (viz screenshot).

Velmi doporučuji nové verze nainstalovat co nejdříve, ať máte aktuální přístup ke všem nejnovějším funkcím a obsahu...

 

Notifikace

Vždy, když se objeví v systému FALCO DOG RESCUE nová událost, na váš smartphone s instalovanou aplikací dorazí příslušná notifikace.

Klepnutím na notifikaci se dostanete přímo do aplikace a notifikace se automaticky vymaže. Pokud si notifikaci chcete ponechat aktivní jako „připomínku“, otevřete aplikaci z plochy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Aby vám to vše správně a spolehlivě fungovalo, je zapotřebí mít aplikaci vyjmutou ze systémového šetření baterie! V opačném případě systém Android ukončuje příslušnou aplikaci/službu na pozadí a ta tak není schopna zpracovávat systémové procesy.

Také je zapotřebí povolit zasílání oznámení!

 

Instalace

FALCO DOG RESCUE - 2. generace
verze 4.2


(pozor - odkaz je nutné otevřít v mobilním telefonu a je potřeba dočasně povolit instalaci z alternativních zdrojů!)
Provozní nastavení: pro maximální spolehlivost a rychlost příjmu nových událostí v novějších verzích OS Android
VYJMĚTE APLIKACI Z REŽIMU ŠETŘENÍ BATERIE (NA NĚKTERÝCH TELEFONECH BUDE ZAPOTŘEBÍ POVOLIT I AUTOMATICKÉ SPUŠTĚNÍ A ZASÍLÁNÍ NOTIFIKACÍ)!, podle vlastních preferencí si upravte v systémovém nastavení aplikační notifikace

 

 

Seznam novinek a vylepšení v jednotlivých verzích:

 

Zpět na hlavní stránku

 


Copyright © 2000-2024 Viktor Dostál - Psí škola FALCO
All Rights Reserved/Všechna práva vyhrazena.
WWW stránky založeny 20.10.2000